Wstecz
Skromne początki

Uzbrojony w pasję i wyjątkową wizję, zespół składający się z pracowników służby zdrowia i ekspertów szkoleniowych z Wydziału Polityki Edukacyjnej i Społecznej Uniwersytetu Macedońskiego w Grecji rozpoczął współpracę
z Inicjatywą Angels. Każda drużyna potrzebuje nazwy, a ponieważ misją tego zespołu było rozwijanie szkolnych elementów edukacyjnych kampanii Bohaterowie Załogi FAST, nazwali się Ligą Supermocarzy (LSM).

Inicjatywa Angels była do tej pory bardzo skuteczna w umożliwianiu społeczności medycznej poprawy opieki nad chorymi z udarem mózgu. Było to możliwe dzięki pomocy w tworzeniu nowych szpitali przygotowanych na przyjęcie chorych z udarem mózgu w regionach, w których istnieje taka potrzeba. Inicjatywa pomaga również istniejącym szpitalom przygotowanym na przyjęcie chorych w poprawie jakości ich opieki i ściśle współpracuje z pogotowiem ratunkowym w celu poprawy rozpoznania udaru mózgu i zapewnienia, że ci chorzy są transportowani wyłącznie do szpitali przygotowanych na przyjęcie pacjentów z udarem mózgu. Ostatecznym wyzwaniem dla pracowników Inicjatywy było wdrożenie systematycznego procesu edukowania populacji ogólnej tak, aby społeczeństwo mogło rozpoznać najczęstsze objawy udaru mózgu i wezwać pogotowie ratunkowe, gdy one wystąpią. W związku z tym, że chorzy z udarem mózgu to zwykle osoby starsze (średnia wieku to 70 lat), zespół przedstawił swoją wizję, aby „uratować świat – małymi krokami superbohaterów”.

Aby zrealizować tę wizję, niezbędnym było, aby dzieci dobrze się bawiły, były aktywne i chętnie się uczyły. Oprócz tego konieczne było również, aby dzieci podjęły się misji przekazania swoim rodzicom
i dziadkom tego, czego się nauczyły.

Uzbrojeni w 5-tygodniowy program, członkowie zespołu LSM byli gotowi na swój pierwszy test – zaprezentowanie kampanii dzieciom!

W grudniu 2018 r. zespół LSM zaprosił kilka rodzin do udziału w serii symulacji w celu przetestowania reakcji dzieci i dopracowania elementów edukacyjnych 5-tygodniowego programu. Poniżej znajduje się seria zdjęć przedstawiających pierwszych w historii Bohaterów Załogi FAST wyszkolonych w ramach symulacji. Zespół LSM wiele się nauczył, dzieci świetnie się bawiły, a co najważniejsze, bardzo chętnie opowiadały rodzicom o wszystkim, czego się nauczyły. Misja została zakończona powodzeniem!

Pierwsza szkoła, w której wdrożono program, szkoła średnia Anatolia w Salonikach, była niesamowitym doświadczeniem, ponieważ Bohaterowie Załogi FAST zostali oficjalnie wysłani na misję, aby uratować świat – małymi krokami superbohaterów. Nawet szkolny psycholog dziecięcy był pod wrażeniem tego, jak dobrze przygotowano treść i jak pozytywnie zareagowały na nią dzieci.

Od tego czasu 383 dzieci w trzech miastach – Salonikach, Aleksandropolis i Atenach – zostały wyszkolone do podjęcia misji przekazania wiedzy swoim rodzicom i dziadkom jako
Bohaterowie Załogi FAST.

My, organizatorzy programu Bohaterowie Załogi FAST nigdy nie zapomnimy tych pierwszych chwil, gdy ten niesamowity projekt stawiał pierwsze kroki w realizacji swojej Wielkiej Misji!

Pilotażowy program do realizacji w domu, Wydział Edukacji i Polityki Społecznej, Uniwersytet Macedoński, Grecja, grudzień 2018 r. i styczeń 2019 r. (Od lewej do prawej) Kalliopi Tsakpounidou (kierownik projektu Bohaterowie Załogi FAST
w Grecji), Vasilia Kountoura, Maria Goudira

 

Pilotażowy program do realizacji w domu, Wydział Edukacji i Polityki Społecznej, Uniwersytet Macedoński, Grecja (Od lewej do prawej) Christianna Georgousopoulou, Alexandra Samarentsi, Magdalini Boutioni z drużyny Supergrand League Team

 

(Od lewej do prawej) Paraskeuas Kilintzis, Socratis Psomiadis, Panagiotis Kountouras z drużyny Supergrand League Team

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

(Od lewej do prawej) Vasilia Kountoura, Freideriki Tselekidou, Maria Goudira z drużyny Supergrand League Team

 

Przedszkole Anatolia College, styczeń–luty 2019 r.

 

(Od lewej do prawej) Eva Frances Coules (ambasador programu FAST 112), Haris Kamariotis (psycholog), Hariklia Proios, Elena Kota (dyrektor przedszkola Anatolia College), Jan van der Merwe (kierownik projektu FAST 112), Maria Baskini (kierownik ds. komunikacji), Freideriki Tselekidou (członek drużyny Super Grand League)

 

(Od lewej do prawej) Maria Akritidou (psycholog), Hariklia Proios, Eva Frances Coules (ambasador programu FAST 112), Elena Kota (dyrektor przedszkola Anatolia College), Kalliopi Tsakpounidou (kierownik projektu Bohaterowie drużyny FAST w Grecji)

Dalej
Wstecz
X
INFORMACJE

POZNAJ BOHATERÓW

KAMPANIA W PRAKTYCE 

SPOŁECZNOŚĆ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
<
ZAKUPIONO PRZEDMIOT!
NIEWYSTARCZAJĄCA LICZBA MONET!
NIEWYSTARCZAJĄCA LICZBA DIAMENTÓW!
Powered by Translations.com GlobalLink Web Software