Wstecz
BBC – Bohaterowie Załogi FAST pojawili się w serialach stacji BBC

Udar mózgu był główną przyczyną zgonów w Brazylii. Na przełomie wieków pacjenci z udarem mózgu w tym kraju mieli bardzo małą nadzieję na dostęp do poziomu opieki, na jaki zasługują.

Ten materiał wideo udostępniony przez BBC pokazuje niesamowite wyniki wysiłków poczynionych ostatnio przez lokalną społeczność zajmującą się udarem mózgu, która przy pomocy i wsparciu Światowej Organizacji Udaru Mózgu i Inicjatywy Angels walczy, aby to zmienić.

Członkowie tej społeczności najpierw skupili się na zwiększeniu liczby szpitali przygotowanych na przyjęcie pacjentów z udarem mózgu oraz na wsparciu tych szpitali w leczeniu pacjentów po udarze mózgu zgodnie z najlepszymi dostępnymi danymi. Skontaktowali się również ze służbami pogotowia ratunkowego w Brazylii, aby upewnić się, że pacjenci po udarze mózgu zostaną prawidłowo zdiagnozowani w domu i zabrani tylko do szpitali przygotowanych na ich przyjęcie. Ostatnim zadaniem było znalezienie sposobu na edukację ogólnej populacji w kwestii oznak i objawów udaru mózgu oraz tego, że należy wezwać karetkę pogotowia, gdy pojawią się te objawy.

Aby im w tym pomóc, Światowa Organizacja Udaru Mózgu (ang. World Stroke Organisation, WSO) zgodziła się wesprzeć ich w realizacji kampanii Bohaterowie Załogi FAST. Pierwszych kilka realizacji projektu zostało bardzo dobrze przyjętych i pomimo tego, że ze względu na sytuację społeczno-ekonomiczną w niektórych regionach Brazylii dostęp do komputerów i Internetu w domu jest ograniczony, karty informacyjne, plakaty i inne materiały, które dzieci zabrały ze sobą do domu, spełniają swoje zadanie i edukują brazylijskie społeczeństwo.

Bohaterowie Załogi FAST pojawili się nawet na meczu piłkarskim, co widać w materiale wideo!

Jesteśmy niezmiernie dumni, że Bohaterowie Załogi FAST mogą być częścią historii w dziedzinie opieki nad pacjentami z udarem mózgu, która dzieje się na naszych oczach w Brazylii, oraz – co najważniejsze – że wielu starszych ludzi zostanie uratowanych dzięki temu ważnemu przedsięwzięciu.

Dalej
Wstecz
DOŁĄCZ DO NAS

INFORMACJE

POZNAJ BOHATERÓW

KAMPANIA W PRAKTYCE

SPOŁECZNOŚĆ

SPOŁECZEŃSTWO
ZAKUPIONO PRZEDMIOT!
NIEWYSTARCZAJĄCA LICZBA MONET!
NIEWYSTARCZAJĄCA ILOŚĆ DIAMENTÓW!
Powered by Translations.com GlobalLink OneLink Software